Mehmet Ünal, AK Parti'den Elbistan Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adayı Oldu


Elbistan'ın tanınmış isimlerinden Mehmet Ünal, AK Parti'den Elbistan Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. İki dönem Karahüyük Mahalle Muhtarlığı yapmış olan Ünal, başvurusunu geniş katılımlı bir etkinlikle gerçekleştirdi. Başvurusuna destek verenler arasında AK Parti Elbistan İlçe Başkanı da bulunuyor.
Mehmet Ünal, AK Parti'den Elbistan Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adayı Oldu

Elbistan'da iki dönemdir muhtarlık yapan Mehmet Ünal, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Elbistan Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başta muhtarlar olmak üzere kentin hemen her kesiminden oluşan kalabalık bir heyetin eşliğinde başvurusunu yapan Ünal, "Bir şehri ayağa kaldıran o şehrin evlatlarının kurduğu hayallerdir şian ile bu kutlu adımı attık" dedi. Elbistan'a bağlı Karahüyük Mahallesi'nde muhtarlık görevini 2 dönemdir başarıyla yapan Mehmet Ünal, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti'den Elbistan Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. Başvurusu esnasında çok sayıda muhtarın yanı sıra şehrin dört bir köşesinden sevilen ve sayılan isimlerin hazır bulunması, Ünal'ın toplumun tüm kesimleriyle kurduğu iyi diyalogun göstergesi şeklinde yorumlandı. Ünal, başvuru evraklarını AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Mehmet Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı programla teslim ettikten sonra yaptığı değerlendirmede, kendini yalnız bırakmayanlara teşekkürlerini sundu. Elbistan'ın deprem sonrasında ayağa kalkma sürecinde görev ve sorumluluk almak istediğini belirten Mehmet Ünal, "Bu kutlu adımı attığım günde bana güç veren herkese teşekkür ediyorum. 10 yıllık muhtarlık tecrübemle yabancısı olmadığım bu kutlu göreve hazırım" dedi. 6 Şubat'taki asrın felaketinin yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatan Ünal, depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet dileyerek, "Şehrimizin yeniden diriliş ve şahlanış dönemi olarak gördüğümüz 5 yılda Elbistan'ımızın hayrına ve faydasına olan her çalışmada canla başla yer alacağım" ifadesini kullandı. Ünal, şöyle konuştu: "AK Parti'mizin kutsal yürüyüşünün bir neferi olarak çıktığım bu yolda güzel şehrimize hizmet etmek istiyorum. Elbistan'ın, değişim ve dönüşüm sürecinde elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak şehrimizi Türkiye yüzyılının yıldız kentlerinden biri olması için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehrin evladı olarak, ahde vefa borcumuzu gönülden yaparak ödeyip, doğduğumuz ve doyduğumuz Elbistan'ımızı geleceğe hazırlayacak her türlü çabanın destekçisi olacağım. Talip olduğumuz bu zor görevdeki gücümüzü ise şehrimize ve insanlarımıza duyduğumuz sevgiden alacağız." 31 Mart'ın Elbistan için AK Belediyecilik anlayışı ile yeni bir sayfa açacağı tarih olacağını vurgulayan Ünal, "Belediye başkanımız ve mecliste görev alacak kıymetli arkadaşlarımızla birlikte bugünü değil geleceğini şekillendirecek projeler ve yatırımları kazandırarak Elbistan'ımızda gönül belediyeciliğini sürdüreceğiz. Kardeşliğimiz ve birliğimizden güç alıp Halka hizmet Hakka hizmettir anlayışından asla ödün vermeyeceğiz. Tevazu ile hiç kimseyi ötelemeden "ben" değil "biz" diyerek, bu yola çıktık. İnşallah görev tevdi edilip de seçilmemiz halinde de pusulamız doğruluk ve adaletten asla şaşmayacak. Allah, çıktığımız bu yolda niyetimizi hayır eylesin" ifadelerini kullandı. AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Mehmet Bölükbaşı da Ünal'a başarılar diledi.

Mehmet Ünal kimdir?

1981 yılında Elbistan'ın Karahüyük Mahallesi'nde doğdu. Elbistan Imam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 2014-2024 yılları arasında 2 dönem Karahüyük Mahalle Muhtarlığı yaptı. Elbistan Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ünal, tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Ünal, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.