Tüm imkanlarımız ile seferberiz


 Tüm imkanlarımız ile seferberiz
 Tüm imkanlarımız ile seferberiz

Maraş belediye başkanı Hayrettin Güngör bugün gerçekleşen bir ziyaret hakkında ; “Bugün de Bakanımız Sayın Mahir Ünal ve milletvekilimiz Cihat Sezal ile birlikte Elbistan ilçemizdeki konteyner kenti ziyaret ederek depremzede kardeşlerimizle bir araya geldik. Hemşerilerimizin  tüm ihtiyaçlarının karşılanması noktasında devletimizin her kademesiyle koordinasyon halinde seferberiz. İnşallah bu zorlu sürecin de hep birlikte üstesinden geleceğiz. Rabbim yardımcımız olsun”  dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan depremleri ve yaşanan artçıları değerlendirdi. Artçıların geride kalan günlerde aralıksız devam ettiğini belirten Prof. Dr. Özener, bunların bir yıl kadar sürebileceğini ifade etti. Prof. Dr. Özener depremler sonrasında arazide yapılan gözlemlerden elde edilen bulgulara göre, bölgedeki yeryüzü plakalarında 3.5 metreye ulaşan sol yana atım gerçekleştiği bilgisini de paylaştı. Depremlerin zamanını önceden bilmenin mümkün olmadığını hatırlatan Prof. Dr. Özener, bu depremler sonrasında çıkarılan derslerin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar